Останні події

Партія «УДАР» пропонує опозиційним партіям ухвалити спільне рішення щодо участі чи неучасті в роботі Конституційної Асамблеї

Партії «УДАР» ухвалила рішення офіційно звернутися до партій «Фронт змін», «Батьківщина» та «Свобода», яким запропонували долучитися до роботи Конституційної Асамблеї, а також до інших колег по опозиційному табору з ініціативою терміново виробити спільне рішення щодо участі чи неучасті у роботі Асамблеї. Про це йдеться в заяві партії «УДАР».

«Ми маємо проаналізувати всі плюси і мінуси такої участі в роботі Конституційної Асамблеї і ухвалити узгоджене рішення опозиції. Це відповідатиме задекларованим нами цілям про узгодження дій під час виборчої кампанії. Якщо представники опозиції зможуть донести спільну позицію щодо вдосконалення Конституції і реально впливати на робочий процес над текстом Основного закону, тоді є сенс долучитися до цієї роботи. Якщо ж влада вкотре пропонує опозиції декоративну функцію і збирається через таку присутність легітимізувати фарс, то ми не маємо права освячувати своєю присутністю роботу Асамблеї», – йдеться у заяві партії.

В «УДАРі» також застерігають, що через рішення Асамблеї можуть бути освячені зміни до Конституції, які дозволять обирати Президента у парламенті. «Очевидно, що сьогодні, коли рейтинг партії влади падає, вже розробляються сценарії перенесення виборів Президента в парламент. Опозиція не повинна брати участь в цих сценаріях, спрямованих на узурпацію влади», – вважають в партії «УДАР».

В «УДАРі» наголошують, що напрацювання і пропозиції опозиційних партій мають бути враховані в роботі над новою Конституцією, лише тоді є сенс направити своїх представників до складу Асамблеї. А якщо присутність членів опозиційних партій лише дозволить владі говорити, що цей проект Конституції – спільне і узгоджене рішення влади і опозиції, то в цьому не потрібно брати участі.

«Ми бачили, як начебто спільна робоча група вже писала закон про вибори. Насправді він був написаний на Банковій, і спочатку внесений депутатами від більшості. Потім опозиція домоглася кількох технічних поправок і подала закон від свого імені, але ж головні ризики там залишилися – зокрема, запровадження змішаної виборчої системи. Вже сьогодні ми бачимо підкуп виборців, а на всі зауваження щодо закону чуємо, що це – закон опозиції. Тому не варто повторювати цю помилку і в так званій «спільній роботі» над новою Конституцією. Більше того, до сьогодні начебто діяла конституційна комісія, яку очолює Леонід Кравчук. Якими є результати її діяльності?» – запитують в партії.

«Якщо залучення опозиції до удосконалення Конституції є лише гарним, але пустим жестом влади, не розрахованим на реальний результат та врахування думки опозиції, то ми маємо спільно відмовитися від участі у цьому фарсі», – йдеться у зверненні партії «УДАР» до колег по демократичному табору.

  26 Січня 2012 +Коментар | подобається